Wytaczarki poziome CNC

Tworzą modułową konstrukcję, z której poprzez wybór modułów i ich wielkości można zestawiać różne warianty maszyn.
Wytaczarka CNC typu WHtec 130 jest największym i najnowszym reprezentantem najnowszego typoszeregu poziomych wytaczarskich centrów obróbkowych o wspólnej nazwie WHtec w ofercie TOS VARNSDORF a.s.

Typ Wymiar PRIMA OPTIMA WHtec 130
średnica wrzeciona mm 100 112 130
maks. przesuwy X/Y/Z mm 2000/1300/1600 3500/1600/2000 4000/2500/2500
wysuw wrzeciona W mm 500 650 800
maks. obroty wrzeciona n/min 5000 4000 4000
moc silnika głównego kW 22 28 37

Wytaczarka w podstawowej wersji zbudowana jest z: kolumny, stołu, podstawowych wrzecienników z poziomą osią wrzeciona i specjalnych wrzecienników z głowicami frezarskimi z automatycznie sterowaną pozycją kątową wrzeciona i ewentualnych wrzecienników z wysuwnym suwakiem.
W wykonaniu podstawowym centra obróbkowe – centra wytaczarskie przeznaczone są do klasycznej technologii obróbki, w wykonaniu specjalnym natomiast oferują możliwość obróbki wysokoobrotowej, obróbki z pięciu stron lub obróbki 5-cio osiowej.
Konstrukcja podstawowa może zostać rozbudowana o następujące moduły uzupełniające: urządzenia peryferyjne do automatycznej wymiany narzędzi (AWN), automatycznej wymiany palet (AWP), wyposażenie technologiczne i różne stopnie osłonięcia maszyny.
Wytaczarki poziome PRIMA, OPTIMA i WHtec standardowo wyposażone są w kompletną osłonę, która zapobiega niepożądanemu rozpryskowi cieczy chłodzącej i rozlatywaniu się wiórów.
Wytaczarki typoszeregu TOStec przeznaczone są do najróżniejszego poziomu automatycznie sterowanych technologii, od najprostszych do najbardziej złożonych procesów w obszarze nowoczesnej obróbki szafowych, płytowych oraz kształtowo i wymiarowo wyjątkowych detali.
Wytaczarka pozioma CNC WHtec 130 można być charakteryzowana w zależności od średnicy wrzeciona jako maszyna wielkości „130“, która jest przeznaczona do kompletnej obróbki najrozmaitszych relatywnie dużych detali o charakterze szafowym lub płytowym nawet o ciężarze do 20 ton. W przypadku zastosowania głowic frezarskich umożliwia również obróbkę detali o skomplikowanych kształtach.
Po wyposażeniu w elektrowrzeciono maszyna spełnia warunki obróbki szybkościowej.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na tosvarnsdorf.cz

 

wytaczarka pozioma TOStec
TOStec-wytaczarka pozioma szczegół 1

 

wytaczarka pozioma TOS-Varnsdorf
TOStec-wytaczarka pozioma szczegół 2

 

wytaczarki poziome typu WHtec 130
Najnowszy typ wytaczarskich centrów obróbkowych WHtec

 

Firma TOS VARNSDORF a.s. z siedzibą we Varnsdorfie w Republice Czeskiej jest czołowym światowym producentem obrabiarek ze specjalizacją w produkcji wytaczarek poziomych i wytaczarskich centrów obróbkowych.
Założona była już w roku 1903, a w jej produktach, rozpowszechnionych we wszystkich przemysłowych krajach świata, stosowane jest długoletnie doświadczenie kilku generacji inżynierów, techników i robotników oraz jednoczesny wysoki poziom techniczny firmy.

Produkty TOS VARNSDORF a.s. charakteryzują się wysoką wydajnością, postępowym rozwiązaniem technicznym i niezawodnością. Znajdują zastosowanie na najbardziej wymagających rynkach światowych.